Новий проект від Kivi-X

 

Меню:

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Текст головного вікна

 
Ядро комети Темпеля 1 містить воду й випромінює радіацію
Знімки, зроблені оптичним монітором на борту орбітальної обсерваторії XMM-Newton 3 та 4 липня, підтвердили, що ядро комети Темпеля 1 містить воду. 
  На знімках XMM-Newton порівнюється стан комети безпосередньо перед і відразу після зіткнення із зондом, випущеним апаратом Deep Іmpact. Знімки були зроблені в синьому та ультрафіолетовому спектрах, і на ультрафіолетових знімках чітко видно викиди гідроксильних іонів, - продуктів розпаду молекул води. 
Приблизно через 1,5 години після зіткнення яскравість гідроксильних груп зросла вп'ятеро, а ще через 4,5 години - знову спала. Пізніше було оголошено, що XMM-Newton виявив також і слабке рентгенівське випромінювання, яке випускає ядро комети. 
   Вчені припускають, що причиною виникнення цього випромінювання є, або обмін зарядами між нейтральними частками в газовій оболонці комети та іонізованими частками сонячного вітру, або ці промені насправді - сонячна радіація, яка розсіюється пилом в оболонці комети. І те, і інше спостерігалося в інших комет, і астрономи не виключають, що мова йде про комбінацію обох механізмів.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Designed by  Kivi-X-Дизайн, 2006.